warzywa wysiew

Dużo osób decyduje się na założenie własnego ogródka warzywnego przy domu. Poza odpowiednim przygotowaniem ziemi istotny jest także sam wysiew nasion czy też kupno sadzonek. Jak to zrobić? Które miejsce wybrać? Wysiewać je w domu czy razu w ogródku?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wysiew-nasion-do-ogrodu/

Wysiew nasion w domu

Na samym początku zacznijmy od zakupienia nasion. Znajdziecie je obecnie w każdym sklepie zarówno w sklepie spożywczym, jak i w markecie budowlanym. Nasiona dobrze jest zakupić u znajomych, wówczas wiemy, że będą one dobrej jakości. W zależności od rodzaju, nasiona są bardzo tanie i zazwyczaj kosztują od kilkudziesięciu groszy do maksymalnie kilku złotych.

Jak sadzić nasiona w doniczce?

Jakie doniczki będą odpowiednie? Zasada brzmi, im większe, tym lepsze. Idealnie sprawdzą się te balkonowe na parapet w kształcie prostokąta. Do połowy wysokości wsypujecie do nich ziemię. Jaka będzie najlepsza? Do tego świetnie sprawdzi się najzwyklejsza ziemia uniwersalna, którą dostaniecie w dosłownie każdym sklepie. 

Po wysypaniu jej do donicy czas porobić dziurki. Możecie zróbcie je palcem, na około 2 cm, a następnie wsypujecie do nich nasiona. Całość przykrywacie ziemią i stawiacie w miejscu, w którym jest dostęp do słońca. Na pewno dobrą i sprawdzoną lokalizacją będzie parapet w kuchni czy w sypialni. Teraz zostało je już tylko podlewać i czekać. Po upływie około 2-3 tygodni powinniście zauważyć pierwsze rezultaty.

Kwiaty z nasion do gruntu

Kiedy temperatura na dworze będzie stała, możecie przystąpić do przesadzania roślin do gruntu. Należy pamiętać jednak aby robić to z zachowaniem ostrożności. Jeżeli ziemia jest mocno zbita, warto jest ją wcześniej zabrać w doniczce do łazienki i porządnie zalać ją za pomocą słuchawki prysznicowej. To sprawi, że będzie wam wtedy łatwiej wyciągnąć rośliny bez uszkadzania ich korzeni.

Zobacz też: http://tubator.pl/zabawki-dla-psow-diy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here