Prosta instalacja systemu Windows z dysku zewnętrznego

System Windows od wielu lat niezmiennie należy do najpopularniejszych systemów operacyjnych na całym świecie. Można zatem stwierdzić, że jest monopolistą na rynku. Bez systemu operacyjnego komputer nie będzie działał, dlatego też jego instalacja jest konieczna.

System Windows powstał wiele lat temu. Co jakiś czas firma wypuszcza na rynek nową wersję Windowsa. Użytkownicy komputerów na co dzień widują na ekranie powitalnym charakterystyczne logo znanego sytsemu operacyjnego. Powszechnie wiadomo, że od czasu do czasu trzeba zainstalować system Windows od nowa. Takie działanie z pewnością poprawi wydajność naszego komputera oraz funkcjonowanie systemu. Wiele osób z biegiem czasu decyduje się na wgranie nowszej wersji systemu Windows. Instalacja systemu operacyjnego nie jest wcale taka trudna. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcjami. Oryginalny system można kupić na płycie lub po prostu zapłacić za klucz, a następnie pobrać oprogramowanie z oficjalnej strony producenta. Wiele osób decyduje się na utworzenie nośnika instalacyjnego za pomocą dysku USB. Jest to sposób o wiele wygodniejszy, niż instalowanie programu z płyty. Obecnie można bez trudu kupić w sklepie pendrive o dużej pojemności. Pamięć USB jest przy tym o wiele mniejsza od tradycyjnej płyty. Na licznych stronach internetowych można znaleźć instrukcje, jak zainstalować Windows z pendrive. Najpierw trzeba utworzyć nośnik instalacyjny. W tym celu należy podłączyć pendrive do komputera i pobrać system. Pendrive powinien mieć odpowiednią pojemność. Wymagana ilość miejsca wynosi około osiem gigabajtów. Tyle właśnie zajmuje system Windows. Przed rozpoczęciem instalacji Windowsa z pendrive należy zmienić opcje bootowania. W tym celu należy uruchomić system BIOS. System ten jest zainstalowany na stałe w każdym komputerze i jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania urządzenia. Po uruchomieniu komputera należy wcisnąć odpowiedni klawisz. Wówczas na ekranie zobaczymy system BIOS. Po tym systemie zazwyczaj poruszamy się za pomocą klawiatury. W opcjach bootowania należy wybrać pamięć USB. Wówczas po uruchomieniu komputera automatycznie rozpocznie się instalacja systemu Windows z pendrive. Jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie, nie powinno być już większego problemu z dalszą instalacją. Trzeba również wpisać poprawny klucz naszego systemu Windows. Następnie dzielimy dysk twardy na partycje i wybieramy miejsce instalacji. Najnowsze systemy Windows automatycznie pobierają i instalują niezbędne sterowniki do płyty głównej, karty graficznej oraz karty sieciowej. Cały proces może nieco potrwać, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Potem już tylko pozostaje cieszyć się nowo zainstalowanym systemem.

Instalacja systemu Windows nie jest trudna, nawet dla początkujących użytkowników. Zaleca się instalację systemu z pamięci USB. Pendrive charakteryzuje się znacznie szybszym odczytem danych niż tradycyjna płyta DVD lub CD. Jest również znacznie bardziej podręczny. Poza tym niektóre laptopy nie posiadają nośnika płyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here