Superfoods
fot. Pixabay.com

Jeśli chcesz odżywiać się zdrowo i stosować zbilansowaną dietę, warto wybierać takie produkty, które są bardziej wartościowe od innych. Warto wiedzieć na przykład, że składniki odżywcze zawarte w sałacie lodowej nie są tak bogate jak te, które znajdziemy na przykład w jarmużu lub szpinaku. Im więcej więc superfoods w naszej diecie, tym lepiej!

Przeczytaj też: https://spragnienilata.pl/dieta-superfoods/

Jakie rośliny włączyć do diety superfoods?

Chcąc oprzeć swój jadłospis na diecie bogatej w superfoods warto opierać się nie tylko na bogactwie składników odżywczych, witamin i minerałów, ale również na tym, aby miały one jak najniższy indeks glikemiczny. Dzięki temu będziemy pewni, że poziom glukozy w naszym organizmie znajduje się na właściwym poziomie, a my nie przesadzamy z węglowodanami w naszej diecie.

Wśród produktów roślinnych, które powinny znaleźć się w diecie superfoods, polecamy szczególnie warzywa, które nie zawierają skrobi. Mają one zdecydowanie mniej węglowodanów niż te skrobiowe. Wbrew pozorom lista takich warzyw jest bardzo długa i na pewno pozwoli nam odżywiać się w bardzo urozmaicony sposób. Z pewnością na naszym talerzu gościć mogą szparagi, karczochy, warzywa liściaste zielone, buraki, brokuły, kalafior i wiele, wiele innych. Niewątpliwie warzywami o właściwościach superfoods są również pomidory i papryka, bogate w likopen i wiele innych cennych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Inne składniki warte wykorzystania w diecie superfoods

Wśród produktów, które śmiało można oznaczyć mianem superfoods, znajdują się również niskotłuszczowe mleko oraz jogurty. Są one bogate w wapń i witaminę D. Odpowiedzialne są one za prawidłowy rozwój kości i utrzymanie ich w dobrym zdrowiu. Ponadto do diety warto włączyć również różnego rodzaju owoce z grupy jagód. Mamy tutaj nie tylko na myśli jagodę kamczacką czy borówkę amerykańską, ale także truskawki, maliny czy jeżyny. Zawierają one mnóstwo witaminy C, błonnik, a także antyoksydanty, które pomogą nam skutecznie walczyć z wolnymi rodnikami. Ponadto warto wiedzieć, że jagody zmniejszają stany zapalne, chronią przed nowotworami, a także zapobiegają chorobom serca i układu krążeniowego.

Gdy myślimy o superfoods, nie możemy również zapomnieć o rybach. To najlepsze źródło kwasów Omega 3 i Omega 6, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz zachowania dobrego zdrowia i prawidłowej pracy układu odpornościowego.

Zobacz też: http://englishmyway.pl/polskie-superfoods-gdzie-ich-szukac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here