Polska
fot. Pixabay.com

W dobie pandemii koronawirusa podróżowanie po naszej ojczyźnie stało się wręcz obowiązkiem. I dobrze – w myśl powiedzenia: cudze chwalicie, swego nie znacie, bardzo często okazuje się, że nie mamy pojęcia jak piękny jest nasz kraj. Pakujemy więc walizki i ruszamy w drogę po Polsce!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/miejsca-do-odwiedzenia-w-polsce-poznaj-nasze-propozycje/

Dla miłośników górskich przygód

Polska ma swój ogromny urok, a zawdzięcza go między innymi przepięknym szlakom wśród górskich szczytów. W Tatrach z najwyższych wierzchołków roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki. Każdemu więc polecamy te szlaki. Jeśli natomiast macie je schodzone wzdłuż i wszerz lub wolicie uniknąć korków na Zakopiance, wybierzcie się w Bieszczady. Dzikie i tajemnicze, z pewnością nieraz Was zaskoczą. Są naprawdę przepiękne i gwarantujemy Wam, że na bieszczadzkich szlakach schodzicie sobie buty. Połonina Wetlińska i Caryńska, Smerek, Tarnica, Wielka i Mała Rawka roztaczają przed nami przepiękne widoki. A i same szlaki również nas nie zawiodą.

Bieszczady to nie tylko góry. W bieszczadzkich miejscowościach znajdziecie skanseny, ciekawe wystawy i muzea, a dzieci zabierzecie na wycieczkę drezyną kolejową. Przejazd nią trwa 1,5 godziny, a Wy poczujecie się, jakbyście żyli na początku XX wieku.

Co oprócz gór?

Oczywiście, nie każdy ma naturę górskiego wędrowca. Dla wielbicieli polskiego morza otworem stoją nadbałtyckie miejscowości. W sezonie letnim są one jednak mocno przepełnione. Warto więc szukać tam takich miejsc, które są mniej turystyczne, ale równie przepiękne. Mają one piękne plaże, które nawet latem mogą świecić pustkami. Pomyślcie więc dobrze, gdzie chcecie jechać, a następnie szukajcie takich miejsc, których nazwy kompletnie nic Wam nie mówią. Tam znajdziecie wytchnienie od wakacyjnego zgiełku.

A jeśli wolisz czas spędzać w mieście, i tutaj Polska ma wiele do oferowania. Wystarczy wybrać się do Warszawy, Krakowa, Poznania, Białegostoku czy Trójmiasta. Tutaj dzieje się dużo. Nie dość, że pełne są ponadczasowych zabytków i szybko pozwolą nam się przenieść w różne epoki, to jeszcze kuszą wykwintnymi restauracjami, znakomitymi kawiarniami, pełnymi zabytków muzeami. Miasta to także przepiękne parki, w których możemy robić pikniki, jeździć rowerami czy spędzać czas na wolnym powietrzu. Naprawdę nie musisz daleko wyjeżdżać, aby mieć wspaniałe wakacje.

Zobacz też: http://englishmyway.pl/dbaj-o-swoj-rozwoj-osobisty/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here