Pobieranie z wrzuty

Słuchanie ulubionych utworów muzycznych w internecie, stało się niezwykle popularne. Teraz już nikt nie czeka, aż jego ulubiona piosenka zostanie puszczona w radio, tylko każdy włącza ją sobie wtedy, kiedy ma na to ochotę na swoim komputerze. Słuchanie muzyki w internecie jest jak najbardziej dozwolone i bardzo rozpowszechnione.

Gorzej już wtedy, jeżeli zechcemy pobrać sobie taki utwór z internetu całkiem za darmo. Jest to w większości przypadków nielegalne, a i tak spora część społeczeństwa tak robi. Za nic mają sobie zakazy i prawa autorskie. W internecie pobrać można właściwie wszystko, jeżeli zna się odpowiednie strony. Przykładowo muzykę można pobrać z wrzuty. Istnieją specjalne poradniki, gdzie uczą, jak pobierać z wrzuty swoje ulubione utwory.

Po co ludzie to robią? Pewnie dlatego, że posiadanie swoich ulubionych piosenek na komputerze, na własnym dysku, jest o wiele bardziej wygodne, niż włączanie ich za każdym razem z użyciem stron internetowych. Większość z nas przyzwyczaiła się do tego, że muzykę można mieć za darmo, kiedy tylko chcemy bez żadnych właściwie ograniczeń.

Era kaset i płyt CD już dawno mięła. Wiele osób obecnie w swoich komputerach, nie posiada już nawet odtwarzaczy CD, na których mogliby odtworzyć swoje ulubione płyty z przeszłości. O kasetach już nawet nie ma co wspominać, a współczesne dzieci nawet nie wiedzą już, jak one wyglądają. Kiedyś zakup takiej kasety lub płyty, oznaczał uznanie i szacunek dla artysty, był wyrazem tego, że go szanujemy i poprzez zakup jego twórczości chcemy wesprzeć i zmotywować do dalszej pracy artystycznej. Oczywiście, nawet dzisiaj, w erze, gdzie płyty już nie są używane, można znaleźć fanów, którzy kupują je w renomowanych sklepach muzycznych, bo uważają, że artyści na to zasługują. Kupując muzykę z legalnego źródła, mają czyste sumienie i poczucie, że dołożyli swoją cegiełkę do dalszego rozwoju muzyki swojego ulubionego artysty.

Pobieranie utworów w internecie jest codziennością i właściwie każdy to robi. Nie tylko muzykę, ale też filmy pobiera się z sieci. Po co płacić za bilet do kina, skoro można film obejrzeć sobie w domu. Jest to często o wiele bardziej wygodne, gdyż nie trzeba wychodzić nawet na zewnątrz i kultura sama, poprzez drzwi internetu do nas przychodzi. Jednak to tylko z pozoru dobre rozwiązanie. Przede wszystkim przez takie zachowania, bardzo się ograniczamy społecznie. Przecież wyjście do kina, zazwyczaj oznacza spotkanie ze znajomymi, którzy nam towarzyszą podczas seansu. Tak samo przecież jest z zakupem płyt i słuchaniem ich z legalnego źródła — muzyka łączy koneserów tego samego gatunku i sprawia, że tworzą oni niepowtarzalne i wyjątkowe społeczeństwo. Szkoda to wszystko zatracić, więc może warto jednak powrócić do tradycyjnych rozwiązań? Raz na jakiś czas, można przecież pozwolić sobie na bilet do kina, czy też na płytę naszego ulubionego artysty. To przecież nie jest bezsensowny wydatek, ale raczej inwestycja w siebie i dbanie o swój rozwój społeczny oraz kulturalny. Bez wątpienia warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here