Kiedy udać się do endokrynologa

Endokrynolog to lekarz specjalista, który może zająć się bardzo wieloma rodzajami chorób. Najczęściej są one związane z gruczołami wydzielania wewnętrznego, które wytwarzają różnego rodzaju hormony.

Kiedy udać się do endokrynologa?

Endokrynolog dziecięcy Katowice to lekarz, który diagnozuje oraz leczy bardzo wiele schorzeń w organizmie człowieka. Są one głównie związane z układem hormonalnym, dlatego ich objawy bywają bardzo niespecyficzne. Jednak do lekarza specjalisty takiego jak endokrynolog Katowice powinno się udać przede wszystkim w przypadku podejrzewania schorzeń jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Wśród niepokojących objawów, które mogą się pojawić można wymienić między innymi nagłą zmianę masy ciała, pojawienie się na ciele trądziku czy też nadmiernego owłosienia, a także nadpotliwość oraz uderzenia gorąca. W miejscu takim jak poradnia endokrynologiczna Katowice można również z powodzeniem leczyć wszelkiego rodzaju schorzenia u kobiet, takie jak zaburzenia miesiączkowania, ból piersi, mlekotok, a także krwawienia z dróg rodnych oraz problemy z utrzymaniem ciąży. Natomiast endokrynolog dziecięcy Katowice z powodzeniem może leczyć dzieci i pojawiające się u nich choroby, takie jak na przykład zahamowany lub nadmierny wzrost oraz przedwczesne dojrzewanie.

Jakie badania zleca endokrynolog?

Miejscem, gdzie najczęściej przyjmuje lekarz neurolog jest poradnia endokrynologiczna Katowice. Najczęściej to internista kieruje swoich pacjentów do specjalisty, takiego jak na przykład endokrynolog Katowice. Ma to miejsce najczęściej w przypadku, gdy zobaczy on jakieś nieprawidłowe objawy u swojego pacjenta, które warto dalej diagnozować i ewentualnie leczyć.

Endokrynolog zleca osobie, która do niego przyszła szereg bardzo zróżnicowanych badań, które mogą wspomóc stawianie diagnozy. Wśród nich można w szczególności wymienić wszelkiego rodzaju badania laboratoryjne, takie jak morfologia krwi, badanie TSH, FT4, FT3. Czasami zdarza się również, że lekarz zleca wykonanie badania USG tarczycy lub innego narządu, którego ocenę uzna na konieczną. Wykonanie odpowiednich badań jest niezbędnym elementem postawienia właściwej diagnozy, dlatego warto zastosować się do wszystkich zaleceń lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here