Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Z pewnością wymaga ono dużych nakładów – zarówno energii, czasu, wyrozumiałości jak i… pieniędzy. Niestety, życie staje się coraz droższe, a posiadanie potomstwa zdecydowanie wiąże się z dużą ilością dodatkowych wydatków. Trzeba przecież kupować ubrania, dodatkowe jedzenie, a także przygotować się na rzadsze, ale równie kosztowne wydatki. Jednym z nich są urodziny dla dzieci, które przecież wyprawiać trzeba co rok.

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Organizację przyjęcia urodzinowego rozpocząć najlepiej od zaplanowania liczby gości. Jeśli są to pierwsze urodziny, warto zaprosić tylko najbliższych, aby nasz maluch czuł się komfortowo i nie bał się harmidru i tłumu, który przybędzie by świętować pierwszą rocznicę jego narodzin. W późniejszym wieku urodziny dla dzieci bardzo często wyprawia się podwójnie. Jedno przyjęcie zorganizowane jest dla rodziny, a drugie dla znajomych naszego malca i ich rodziców. Urodziny dla dzieci warto zaplanować wcześniej, aby zaprosić odpowiednie osoby, by zarezerwowały one sobie termin imprezy w swoich, zapewne napiętych kalendarzach. Data przyjęcia powinna być dostosowana przede wszystkim do organizatorów, jednak, jeśli na przykład dziadkowie danego dnia nie mogą być obecni, warto zweryfikować datę. Rzadko kiedy uda się zorganizować urodziny dla dzieci dokładnie w dniu owych urodzin. Zazwyczaj wybiera się najbliższy wolny termin przed lub po rzeczywistej dacie narodzin.

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

Myśląc nad miejscem organizacji imprezy, warto rozważyć wszelkie za i przeciw zarówno przyjęcia w domu jak i wynajęcia w tym celu lokalu. Nie ulega wątpliwości, że druga opcja jest zazwyczaj droższa. Wiele restauracji organizuje urodziny dla dzieci, jednak są one bardzo kosztowne. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie trzeba pocić się w kuchni, wymyślając coraz to wymyślniejsze dania dla gości. W knajpie wystarczy porozmawiać o menu z kucharzem. Oczywiście, organizując urodziny dla dzieci w domu można również zamówić katering. Jednak cała obsługa gości, odgrzewanie i sprzątnie po imprezie, pozostaje po naszej stronie. To zdecydowana wada organizowania takiej imprezy w domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here