Jak zresetować tablet lenovo?

Lenovo to chińskie przedsiębiorstwo, które w swojej ofercie posiada komputery osobiste, laptopy, stacje robocze, serwery czy pamięć masową, a ponadto urządzenia mobilne takie jak smartfony, tablety oraz aplikacje oraz rozwiązania z zakresu tak zwanego Smart Home. Aktualnie uznawani są na świecie za lidera, który dostarcza innowacyjnych technologii dla użytkowników indywidualnych i biznesowych, a także dla dużych przedsiębiorstw. Ich sprzęt to gwarancja wysokiej jakości i niezawodności przy jednoczesnym stosunkowo niskim koszcie zakupu. Urządzenia tej firmy charakteryzują się świetnym stosunkiem jakości do ceny i nie mają sobie równych.

Jeśli chodzi o tablety lenovo, to podobnie jak urządzenia tego typu innych firm, posiadają one oprogramowanie Android. Dzięki temu można na nim instalować takie same aplikacje jak na smartfonach. Wszystkie dostępne aplikacje można pobierać ze sklepu google play. Oczywiście tablety mają większą pojemność dysku, więc można zainstalować tych aplikacji znacznie więcej. Ze względu na większy ekran doskonale będą się tutaj sprawdzały wszelkiego rodzaju gry. Wygodniej także będzie się korzystało z różnego rodzaju aplikacji tekstowych – zarówno do pisania jak i czytania. Dzięki temu tablet staje się doskonałym wyborem dla osób, które podróżują i chcą wygodnie korzystać z tego typu rozwiązań bez konieczności zabierania ze sobą laptopa, aby niepotrzebnie nie obciążać swojego bagażu.

Czasami jednak zdarza się, że po dłuższym czasie używania tablet nie działa już tak płynnie jak na początku. Wtedy może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie tak zwany twardy reset systemu android. Jak zresetować tablet lenovo? To bardzo proste. Wystarczy na tablecie wejść w ustawienia i znaleźć tam opcję o nazwie ustawienia fabryczne. Zanim jednak to zrobimy warto zrobić kopię wszelkich danych, jakie mamy zapisane na tablecie. Powrót do ustawień fabrycznych wiąże się bowiem z tym, że wszystkie zapisane aplikacje, wszystkie dane aplikacji, zdjęcia i pliki zostaną skasowane. Ich odzyskanie po restarcie nie będzie możliwe. Jeśli więc użytkownikowi zależy na ich zachowaniu musi pamiętać, aby je skopiować. Można w tym celu użyć aplikacji do robienia backupów. Dzięki temu będzie można ponownie wgrać dane po resecie. Po wybraniu opcji ustawienia fabryczne cały proces nie powinien zająć więcej niż kilka minut, a tablet może w tym czasie wyłączać się i włączać kilka razy. Należy więc zostawić go w spokoju i poczekać aż cały proces się zakończy. Tak zresetowany tablet będzie z pewnością znów działał szybko i płynnie.

Może się również zdarzyć taka sytuacja, że laptop z niewiadomych przyczyn się zawiesi i niemożliwe będzie wykonanie jakiejkolwiek akcji. Nie będzie więc możliwe przywrócenie ustawień fabrycznych w opisany wcześniej sposób. Dostępnych jest na szczęście kilka możliwości, które należy w takiej sytuacji wypróbować. Podstawowym sposobem będzie przytrzymanie przycisku włączania przez co najmniej 20 sekund. To powinno zrestartować tablet (nie usuwa to danych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here