Jakie są fajne filmy

Kiedy już siadasz w fotelu, po ciężkim dniu w pracy nie masz ochoty na czytanie książki ani gazety, jedyne na co masz ochotę to usiąść z kubkiem gorącej herbaty i obejrzeć jakiś dobry film. Jakie są fajne filmy? Często bierzesz pilot do ręki i przerzucasz kanały w poszukiwaniu czegoś dobrego. Warto zastanowić się najpierw na jaki rodzaj filmu masz ochotę, czy ma to być komedia romantyczna, horror a możne po prostu film fabularny. Dobrym pomysłem jest przygotowanie sobie listy filmów, które musisz koniecznie zobaczyć, dlatego, że często wpada nam do głowy tytuł dobrego filmu, kiedy jesteśmy w pracy a po powrocie do domu całkowicie o nim zapominasz. Teraz, kiedy co druga osoba ma dostęp do Netflix jest dużo łatwiej, można wpisać tytuł lub rodzaj filmu, wyszukać coś co odpowiada nam danego dnia i po prostu kliknąć play. A co z tymi, którzy jeszcze nie mają dostępu do tej platformy?
Jeśli chodzi o komedie to wybór jest naprawdę spory: część polskich komedii jest na odpowiednim poziomie, chociaż wiadomo, że anglojęzyczne są zazwyczaj na innym poziomie. Komedia polskie takie jak: „Poranek kojota”,” Kingsajz”, „Kogel- model”, „Sami swoi”, „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to komedie, które wypada znać, a przy tym spędzisz miło czas z uśmiechem na ustach. Angielskie produkcje dają szersze spektrum naprawdę dobrym komediom: „Dziennik Bridget Jones” to nieśmiertelna kobieta, która świetnie sprawdzi się na piątkowy wieczór, nie tylko w gronie samotnych koleżanek, „Bruce wszechmogący” komedia o Boskiej mocy pewnego Bruce’a. Bardzo fajna i lekka komedia, po ciężkim dniu w pracy. „Kac Vegas”- komedia która wbija ze śmiechu w fotel, zarówno pierwsza jaki i każda kolejna część. Naprawdę fajny film.
Jeśli chcesz pomyśleć o prawdziwych wartościach życia, warto obejrzeć melodramat „pamiętnik” . Jest to film o kobiecie, chorej na Alzheimera, kobieta nie pamięta już swojego męża, ale ten nie poddaje się, codziennie przychodzi do szpitala i czyta chorej kobiecie jej pamiętnik. Film pełen wzruszeń ale też nadziei. Jeśli lubisz oglądać horrory, to na pewno dobre wrażenie zrobi na Tobie, film „Ciche miejsce”- to film, który trzyma widza w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Nawet jeśli zazwyczaj nie boisz się po obejrzeniu horroru, to tym razem może być inaczej. Jedną z głównych ról gra tu aktorka, która jest głucha, co jeszcze bardziej potęguję grozę tego filmu. Film, który powinien zobaczyć absolutnie każdy to film ” Nietykalni”. To historia opierająca się na faktach. Poruszający się na wózku inwalidzkim milioner, zatrudnia jako swoją opiekunkę, chłopaka, który wyszedł z więzienia. To film pokazujący, że nie ma podziałów, Nie każdy kto siedział w więzieniu jest zły tak samo jak nie każdy na wolności jest dobry. Spotyka ich mnóstwo przygód a ich znajomość przeradza się w przyjaźń. To film pełen przygód o przyjaźni ale też wiary i miłości. Trudno powstrzymać łzy nie tylko ze śmiechu. Warto zwrócić uwagę też z kim się ogląda film, czasami słaby w film w doborowym towarzystwie, zyskuje na jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here