Twój pierwszy raz.

W dzisiejszych czasach należy rozmawiać ze swoimi dojrzewającymi dziećmi na takie tematy jak seks, jest to temat dość krępujący dla nastolatków aczkolwiek najlepiej porozmawiać z kimś bliskim na ten temat.
A więc zaczynając temat współżycia najważniejsze jest, aby dziewczynka była już po pierwszej miesiączce, to nie znaczy, że dziewczyna, która zaczyna miesiączkować jest już gotowa na inicjację seksualną, ponieważ poza fizycznością na to składa się bardzo wiele psychologicznych, społecznych czy nawet religijnych czynników. Najlepiej, abyś zrobiła to ze stałym partnerem. A więc jak wygląda pierwszy raz? Ten pierwszy raz większość chciałaby przeżyć spontanicznie. Ale do pierwszego razu lepiej się choć trochę przygotować. Żeby potem nie bać się i nie żałować, pierwsze współżycie jest bardzo ważne dla psychiki młodego człowieka w szczególności młodej kobiety. Na pewno musisz sobie sam/sama odpowiedzieć czy jesteś gotowa/ gotowy na swój pierwszy raz. Gdy już podejmiesz decyzję o współżyciu musisz pomyśleć o formie zabezpieczenia, masz bardzo duży wybór na rynku takie jak: tabletki antykoncepcyjne czy prezerwatywy.
Błędnym myśleniem nastolatków jest stwierdzenie, że podczas pierwszego stosunku nie zajdzie się w ciążę! Podczas każdego stosunku nie stosując zabezpieczenia jest zawsze ryzyko ciąży. Najlepszym zabezpieczeniem dla nastolatków, którzy nie mają stałych partnerów jest stosowanie prezerwatyw dlatego, że chroni ona przed przenoszeniem chorób drogą płciową. Na pewno najgorsza z metod jest stosunek przerywany czy płukanie pochwy po stosunku.
Kolejnym nasuwającym się pytaniem jest czy pierwszy raz boli? Każda dziewczyna jest nieco inaczej zbudowana, część ma dość mocno przerośniętą błonę dziewiczą, a część ma błonę dziewiczą tak skąpą, że można powiedzieć, że niemalże jej nie ma. Jeśli możesz stosować tampony to znak, że nie masz przerośniętej błony. A więc podczas pierwszego stosunku czy kolejnego najważniejszym aspektem jest nawilżenie pochwy, które bierze się z podniecenia więc jeśli będziecie przestraszone czy zestresowane wasze nawilżenie będzie praktycznie nijakie więc i stosunek może być bolesny, można zakupić żele intymne do nawilżania. Czy przy pierwszym razie się krwawi? na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlatego, że większość dziewczyn nie krwawi, dlatego tak ważne jest nawilżenie. Gdy jesteś gotowa już na seks to musisz być również gotowa na wizytę u ginekologa, teoretycznie jeśli myślisz o współżyciu możesz powiedzieć o tym swojemu lekarzowi, który może zaproponować Ci dostępne formy zabezpieczeń takich jak: tabletki czy plastry antykoncepcyjne- to jedne z przykładów. Jeśli jesteś młodą osobą i nie chcesz mieć dziecka to pamiętaj, że musisz się zabezpieczyć bo pierwszy stosunek nie jest żadną formą antykoncepcji! W ciążę najłatwiej jest zajść nastolatkom oraz kobietom przed trzydziestką wtedy mają najlepszą jakość owulacji. A i najważniejsza już na koniec informacja dni ,,nie płodne” tak naprawdę w tych czasach nie są zabezpieczeniem, a tym bardziej nie są pewne i prawdziwe u dziewczyn, które mają nieregularne miesiączkowanie. A więc do swojego pierwszego razu musisz się przygotować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here