Poprawnie sformatowany komputer z systemem Windows 7

Każdy użytkownik komputera od czasu do czasu napotyka na pewne problemy związane z działaniem sprzętu. Na szczęście są na to skuteczne i sprawdzone sposoby, o których warto wspomnieć. W razie poważniejszych problemów ze sprzętem zawsze można zwrócić się o pomoc do doświadczonego fachowca, który zdiagnozuje przyczynę zaistniałego problemu.

Komputer jest dosyć skomplikowanym urządzeniem, które czasami może płatać figle. W wielu przypadkach zaistniałe problemy dotyczą oprogramowania. Dlatego też często pomaga reinstalacja systemu Windows oraz sformatowanie dysku twardego. System operacyjny Windows 7 jest wciąż bardzo popularny wśród użytkowników komputerów. Sprawdza się w wielu sytuacjach, a przy tym ma przyjazny wygląd, co dla przeciętnego użytkownika komputera nie pozostaje bez znaczenia. Mniej więcej co dwa lata powinniśmy ponownie instalować system. W przeciwnym razie komputer może sprawiać pewne problemy. Wolniejsze działanie systemu, błędy w odtwarzaniu plików oraz brak miejsca na dysku twardym to tylko niektóre z nich. Niektórzy użytkownicy zastanawiają się, jak sformatować komputer Windows 7. Formatowanie komputera z systemem operacyjnym Windows 7 nie jest rzeczą zbyt skomplikowaną ani karkołomną. Wręcz przeciwnie, czynność ta okazuje się całkiem prosta. Warto jednak postępować według wskazówek. Przede wszystkim powinniśmy dysponować nośnikiem instalacyjnym z systemem Windows. Często przechowujemy na dysku twardym komputera ważne pliki, które mogą okazać się potrzebne w późniejszym czasie. Dlatego przed ponowną instalacją systemu Windows należy je skopiować i zapisać, na przykład na pamięci zewnętrznej, gdyż w trakcie formatowania zostaną one usunięte. Co ciekawe, nawet po pełnym sformatowaniu dysku, nie tracimy bezpowrotnie dostępu do zgromadzonych na nim danych. Trzeba jednak użyć skomplikowanych programów w celu ich odzyskania. Pełne sformatowanie dysku twardego, na którym chcemy zainstalować system Windows, jest konieczne. Kiedy już odpowiednio zabezpieczymy nasze dane, można śmiało przystąpić do ponownej instalacji systemu Windows 7. W systemie BIOS zmieniamy opcje bootowania, tak żeby po włączeniu komputera uruchomił się system z płyty lub z podłączonej pamięci USB. Instalując na nowo system Windows 7, powinniśmy dysponować właściwym kluczem. W przeciwnym razie system Windows nie zostanie zarejestrowany i po trzydziestu dniach utracimy do niego dostęp. Podczas ponownej instalacji Windows 7 pobierze niezbędne komponenty. Czasami po zainstalowaniu systemu trzeba jeszcze pobrać i zainstalować niezbędne sterowniki. Mowa o sterownikach do karty graficznej, karty dźwiękowej i płyty głównej. Bez tego komputer nie będzie działać poprawnie.

W razie trudności z komputerem często zaleca się ponowną instalację systemu Windows. Warto również pamiętać o sformatowaniu dysku twardego. Formatowanie dysku polega na usunięciu znajdujących się na nim plików. Dlatego też ważne pliki należy skopiować i przenieść na inną partycję dysku albo zapisać na pamięci USB.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here