Piękna zdrowa cera

Nieważne czy mam lat pięćdziesiąt czy dwadzieścia, jestem przekonana, że marzy Ci się gładka buzia jak najdłużej. Nie ma też znaczenia czy borykasz się z cerą naczynkową lub trądzikową a może chcesz zachować buzię bez zmarszczek na lata – powinnaś dbać o cerę. Może nie wszystkie efekty będą widoczne na lata, ale zobaczysz, że warto i w dłuższej perspektywie zobaczysz te długoterminowe efekty. A więc jak dbać o cerę?

Nawadniaj
Dbanie o skórę to nie tylko pielęgnacja od zewnątrz kremami czy olejkami, ale także zapewnienie skórze wszystkiego od środka. Przede wszystkim powinnaś nawilżać skórę, a podziękuje Ci nie tylko cera twarzy, ale nawet skóra dłoni, zapewniam! Zacznijmy od testu – obejrzyj swoje ciało, czy skóra nigdzie się nie złuszcza. Jeśli nie to super. Następnie złap mały fałd skóry między dwa palce i zobacz jak szybko wraca on na miejsce. Zdrowa i nawodniona skóra jest gładka, sprężysta
i elastyczna. Nie łuszczy się i natychmiast wraca na swoje miejsce. Odwodniona skóra jest wiotka. Dla dobra skóry powinno się wypijać dwa litry wody codziennie. Podziękuje Ci nie tylko skóra, ale cały organizm. Jeżeli nie jesteś fanką wody możesz pić wodę z cytryną, miodem, imbirem, świeżą miętą, ogórkiem czy arbuzem. Ogranicza Cię Twoja fantazja i Twój gust. Możesz pić również herbatki ziołowe, które mają korzystny wpływ na stan cery. Świetnie sprawdzają się herbatki z pokrzywy, skrzypu lub fiołka trójbarwnego, tzw. bratka. Herbatka z nagietka również jest doskonała.

Zmywaj makijaż
Nigdy nie chodź spać z makijażem. Nic tak nie szkodzi skórze. Jedna taka noc może zaprzepaścić miesiące starań o zdrowy wygląd Twojej skóry. Używaj codziennie żelu do mycia twarzy, mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego, zależnie od wymagań Twojej skóry. Jeżeli wiesz, że wrócisz późno z imprezy i nie będziesz miała czasu na demakijaż to przyszykuj sobie przy łóżku chusteczki do demakijażu przy łóżku. Stosuj je nawet kiedy będziesz zmęczona. Nie powinno się chodzić spać w makijażu, ponieważ skóra wtedy nie oddycha. Pory są zatkane, skóra w nocy nie odpoczywa. Potem rano można obudzić się z nową niespodzianką na twarzy lub z ziemistą cerą a to tylko z tej jednej przyczyny.

Jak najmniej dotykaj buzi
W ciągu dnia staraj się unikać dotykania buzią czegokolwiek. Trzymaj swoje ręce z dala od niej, zwłaszcza gdy myłaś je z jakąś godzinę temu lub więcej. Pamiętaj też, żeby nie przykładać brudnego telefonu do policzka – gwarantuje to nowe zaskórniki, ponieważ na telefonie jest więcej bakterii niż na klapie klozetu.

Podobno o skórę twarzy dbają bardziej przedstawicielki płci żeńskiej, które co roku zużywają dużo więcej litrów produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy. Są to między innymi żele, pomagające oczyszczać dokładnie pory i zmywać resztki makijaże, żele nawilżające – w tym bardzo popularny ostatnio żel aloesowy, sera, maseczki, kremy, peelingi. Może mężczyźni wychodzą z założenia, że zmarszczki dodają im uroku i sprawiają, że wyglądają dzięki temu bardziej męsko i dojrzale. Nie możemy temu zaprzeczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here