Zaręczyny - jak zaplanować to ważne wydarzenie ?

Znalazłeś już swoją drugą połówkę ? Masz pewność, że twoja dziewczyna to ta jedyna ? W pewnym momencie Waszego związku zaczynają się pojawiać coraz częściej rozmowy o wspólnej przyszłości, ślubie, dzieciach. Jeśli jesteście ze sobą już długo taki stan to normalna kolej rzeczy. Czasem jednak nie trzeba długiej znajomości, aby wiedzieć, że spotkało się na swojej drodze tę osobę, z którą chce się być już do końca życia. Niektóre pary podejmują decyzję o wspólnej przyszłości nawet kilka tygodni od poznania się. Dla rodziny ze strony takiej pary szybkie oświadczyny bywają szokujące. Często jednak strzała Amora trafia tak celnie, że faktycznie niektórym parom wystarczy krótki czas, aby wiedzieć, że chce się być razem na dobre i na złe.
Zaręczyny najczęściej przybierają formę tradycyjną. Mężczyzna podejmuje decyzję, że chce spędzić resztę życia ze swoją kobietą. Wtedy pojawia się pytanie – jak się oświadczyć ? W zależności od charakteru i oczekiwań swojej wybranki oświadczyny mogą być tradycyjne lub niekonwencjonalne. Tradycyjne oświadczyny kojarzyły się do tej pory najczęściej z wyjściem do ulubionej restauracji, gdzie mężczyzna w odpowiednim momencie klęka przed swoją wybranką i prosi ją o rękę. Ta forma odchodzi już powoli w niepamięć. Dużo ciekawszym pomysłem jest z pewnością samodzielne przygotowanie kolacji lub zamówienie jej w firmie cateringowej (koniecznie sprawdzonej już wcześniej). Często pary zaręczają się także podczas wakacji, wycieczki w miejsce pierwszego ich spotkania.
Jeśli para jest wyjątkowo przywiązana do tradycji i wychowana w konserwatywnych rodzinach, mężczyzna decyduje się oświadczyć kobiecie podczas rodzinnego obiadu, czy też Świat. Wtedy też, jak za dawnych czasów prosi najpierw rodziców dziewczyny o jej rękę, a dopiero jeśli oni wyrażą przychylność zwraca się do dziewczyny z pytaniem „Czy zostaniesz moją żoną” ? Mile widziane są również kwiaty dla przyszłej teściowej jak i przyszłej żony, a dla przyszłego teścia podarunek w formie dobrego gatunkowo trunku.
Pomysłów na nietypowe oświadczyny również może być wiele. Można wziąć pod uwagę zainteresowania swojej dziewczyny i pod tym kątem zaplanować zaręczyny. Jeśli kobieta jest np. miłośniczką kina, można zabrać ją na seans, w trakcie którego na ekranie pojawi się zdjęcie pary z pytaniem „Czy wyjdziesz za mnie” ? Można też wykorzystać różne media np. radio czy telewizję. Trzeba mieć jednak na uwadze charakter przyszłej narzeczonej i jej poczucie humoru. Jeśli dziewczyna jest nieśmiała i poważna takie oświadczyny na forum publicznym mogą się nie spodobać, a przecież nie o to chodzi.
Bardzo typowym sposobem na oświadczyny jest wyjazd na weekend w romantyczne miejsce. Najpopularniejszymi kierunkami są: Paryż, Wiedeń, Rzym i Wenecja. Najważniejsze jest, by zarezerwować nocleg w atrakcyjnym hotelu i zadbać o wszystkie inne detale. Warto zapoznać się wcześniej z planem miasta, ponieważ jeśli chcesz oświadczyć się np. na Wieży Eiffla w Paryżu to dobrze by było zarezerwować hotel w niedalekiej odległości. To mają być magiczne chwile dla Was, niczym nie zmącone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here