Rozpoznawanie płci małych kociąt

Koty to piękne i fascynujące stworzenia. Spora część osób decyduje się na przygarnięcie kota. Koty jako zwierzęta domowe bez wątpienia mają swoje zalety. Mruczący towarzysz z pewnością polepszy samopoczucie, zwłaszcza w chłodne, jesienne wieczory.

Właściciele kotów są przekonani o wyjątkowości tych zwierząt. Koty należą do najpopularniejszych zwierząt domowych. Nic w tym dziwnego, bowiem dowiedziono z całą pewnością, że głaskanie kota zmniejsza napięcie psychiczne. Ponadto zwierzęta te wbrew obiegowym opiniom są niezwykle uczuciowe i przywiązują się do swojego opiekuna. Oprócz tego koty uwielbiają dobrą zabawę i mają szalone pomysły. W internecie znajduje się mnóstwo zabawnych filmów i zdjęć z kotami, które mają dużo wyświetleń. Warto również zaznaczyć, że koty nie są zbyt wymagające, jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe. Dobrze znoszą parę godzin samotności i w razie zaistniałej potrzeby potrafią się sobą zająć. Nie trzeba ich kąpać ani też wyprowadzać na spacer, gdyż załatwiają się do kuwety. Wiele osób uważa, że najlepiej adoptować małego kotka. Łatwiej go wtedy wychować i oduczyć niepożądanych zachowań. Często bywa, że przyszli opiekunowie mają własne preferencje co do płci kociaka. Niektórzy wolą kotki, gdyż są bardziej przymilne i łatwiej się przywiązują, inni natomiast bardziej preferują kocury. Niewysterylizowane kotki przejawiają kłopotliwe dla człowieka zachowania. Podczas rui są niespokojne, głośno miauczą i domagają się wypuszczenia na zewnątrz. Z kolei kocury mogą znaczyć teren moczem, który nie ma, delikatnie mówiąc, zbyt przyjemnego zapachu. Sterylizacja kotki wiąże się z nieco większymi kosztami. W przypadku kocura zabieg trwa krótko, a zwierzę bardzo szybko dochodzi do siebie. Wiele osób obserwujących bawiące się kociaki ma jednak problem z rozpoznaniem ich płci. Powstaje zatem pytanie, jak rozpoznać płeć kota? W przypadku małych kociąt zadanie to przysparza pewnych trudności. Doświadczeni kociarze potrafią jednak wychwycić pewne subtelne różnice pomiędzy samcem a samicą. W przypadku kotek odległość pomiędzy odbytem a otworem płciowym jest znacznie mniejsza niż u kocurów. Ponadto samce mają bardziej okrągły otwór płciowy. Jak zatem widać, teoretycznie rozpoznanie płci u kota wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. W praktyce jednak zdarzają się wątpliwości. Bywa nawet, że dojdzie do pomyłki. Zdarzają się sytuacje, że przystojny kocurek okaże się tak naprawdę piękną kotką lub też na odwrót. Największą wprawę w rozpoznawaniu płci u kotów ma weterynarz. W przypadku starszych osobników różnice pomiędzy samicami a samcami są już o wiele bardziej wyraźne. W razie wątpliwości warto zatem poradzić się fachowca, który ostatecznie udzieli nam jednoznacznej odpowiedzi.

Kocur czy kotka? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Nie ulega wątpliwości, że po zabiegu kastracji samce i samice nie różnią się zbytnio zachowaniem. Czasem jednak pewne cechy typowe dla danej płci mogą pozostać, zwłaszcza gdy zabieg kastracji został przeprowadzony dosyć późno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here