Dach

Budowa domu to długi, czasochłonny i pracochłonny proces, który składa się z wielu etapów. Zazwyczaj cieszy nas pierwsza wbita łopata, pnące się w gorę ściany, a na końcu powstawania stanu surowego, dach. Niestety nieco mniej przyjemnym aspektem budowy są koszty i tu niestety czapa, którą nasze cztery kąty zostaną przykryte stanowi ich sporą część. Pamiętajmy jednak, że jest to element, który ma nam służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, dlatego nie warto w tym przypadku oszczędzać.

Od czego zależy cena dachu

Rachunek, który wystawi nam cieśla, jak również dekarz zależny jest przede wszystkim od powierzchni dachu, użytych materiałów oraz poziomu trudności danego zadania. Najdroższy zdecydowanie będzie dach wielospadowy z mnóstwem załamań. W przypadku tej wersji nie tylko zostanie zużyta duża ilość drewna składającego się na skomplikowaną konstrukcję, ale potrzebne będą również kosztowne trójniki i mnóstwo gąsiorów, które są warte o wiele więcej niż zwykła dachówka. Oczywiście tu wciąż pozostaje dla nas cenowe pole do manewru. Zamiast dachówki ceramicznej możemy wybrać tańszy model cementowy czy blachę. Pamiętajmy jednak, że takie zabiegi nie zawsze są opłacalne. Blacha wygląda bardzo nowocześnie, ale jest mniej trwała, niż dachówka tradycyjna, a dachówki cementowe szybko pokryje nieestetyczny mech.

Dobra ekipa na wagę złota

Jeśli chcemy, by nasz dach powstał szybko oraz sprawnie, powinniśmy zdecydować się na firmę świadczącą kompleksowe usługi dekarskie na najwyższym poziomie. Na tej stronie internetowej http://dachserwis.com/ znajdziemy takie właśnie przedsiębiorstwo, które poza standardowymi pracami może zaoferować nam szeroki wybór materiałów, a nawet zdejmowanie eternitu ze starych budynków. Doświadczeni pracownicy bez problemu poradzą sobie z każdym projektem, a my nie będziemy musieli poszukiwać kilku fachowców, których ciężko będzie dograć pod względem czasu.

Aby dach był solidny, powinniśmy postawić na najlepsze materiały oraz na wykwalifikowaną siłę roboczą. Wprawiony cieśla poradzi sobie nawet z bardzo połamanym, wielospadowym dachem, a dekarz doradzi nam jakie pokrycie zda egzamin najlepiej i posłuży nam najdłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here