Alkomat do użytku prywatnego

Dla wielu kierowców bezpieczeństwo na drodze jest sprawą priorytetową. Niestety, zdarzają się i tacy, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, a co więcej siadają za kierownicę w stanie nietrzeźwym. Takie nierozważne zachowanie bardzo często prowadzi nie tylko do utraty prawa jazdy, lecz także do wielu nieszczęśliwych zdarzeń drogowych. Wielu feralnych w skutkach wypadków na drodze można uniknąć, prowadząc samochód tylko i wyłącznie w trzeźwym stanie. W celu wykonywania pomiarów zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu warto wyposażyć się w odpowiedni alkomat.

Alkomat a bezpieczeństwo na drodze

Alkomat to niezawodne urządzenie służące do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W urządzenie to powinien zaopatrzyć się każdy kierowca, który czasem lubi uczestniczyć w zakrapianych imprezach. Dzięki temu gadżetowi można po spożyciu alkoholu zbadać swój stan trzeźwości.

Każdy dobry alkomat pochodzący od znanego na rynku producenta potrafi dokładnie zmierzyć zawartość nie tylko alkoholu spożytego w formie płynnej, lecz także znajdującego się w przygotowanych potrawach.

Urządzenie te służy nie tylko do użytku osobistego, lecz także jest powszechnie wykorzystywane przez policję oraz pracodawców, którym zależy na zachowaniu bezpieczeństwa w swojej firmie.

Wysokiej jakości alkomaty są bardzo często wykonane z wytrzymałego tworzywa ABS, które to jest bardzo odporne na wszelkie odkształcenia oraz działanie czynników chemicznych. Tego typu gadżety wskazują stężenie alkoholu aż do czterech promili. Posiadając taki alkomat, można uzyskać w pełni wiarygodny wyniki już w ciągu kilku sekund od pobrania próbki powietrza.

Dobry miernik zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu pozwala każdemu kierowcy ocenić swój stan trzeźwości i prowadzić samochód tylko wtedy, gdy na wyświetlaczu pokazuje się wynik 0.00 promili.

Jakie alkomaty osobiste są najlepszym wyborem?

Obecnie wybór tych urządzeń jest przeogromny. Decydując się na ich zakup, wiele osób bierze pod uwagę przede wszystkim cenę. Niemniej sugerowanie się tym kryterium nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Najtańsze modele mogą bowiem okazać się niezbyt trwałe oraz pokazywać mniej wiarygodne wyniki.

Sprawdzonym wyborem są alkomaty osobiste. Każdy klient zainteresowany zakupem ma tutaj do wyboru wysokiej jakości urządzenia pochodzące od renomowanych producentów.

Do użytku domowego doskonale nadają się alkomaty osobiste półprzewodnikowe. Działają one w ten sposób, że wydychane powietrze wpływa na sensor i powoduje zmianę rezystancji półprzewodnika. Takie alkomaty osobiste są bardzo chętnie wybierane przez wielu kierowców ze względu na przystępną cenę, ale często nie są one zbyt dokładne. Są one podatne na wpływ substancji innych niż alkohol, które to są obecne w wydychanym powietrzu. Wynik może okazać się nie do końca wiarygodny, na przykład po spożyciu cukierka miętowego czy gumy do żucia.

Dokładniejsze są alkomaty elektrochemiczne, które to do pomiaru

wykorzystują związki utleniające alkohol. Pod ich wpływem etanol przekształca się w kwas octowy, a to wpływa na wytworzenie się prądu na anodzie komórki pomiarowej. Obecne w tych alkomatach sensory elektrochemiczne cechuje bardzo duża dokładać. Żywotność takich alkomatów jest bardzo długa, a wykonywane przez nie pomiary oraz zachowana przez kierowcę rozwaga potrafią niejednokrotnie ustrzec przed nieszczęśliwym wypadkiem na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here