bezpieczny niemowlak

Przyszli rodzice muszą zmierzyć się z wieloma problemami, muszą pomyśleć o wszystkim zanim ich pociecha przyjdzie na świat, żeby nie zabrakło niczego co będzie mu potrzebne do życia, pomyśleć o rzeczach zapewniających mu wygodny byt i przede wszystkim bezpieczeństwo. Podstawowymi, a zarazem najważniejszymi aspektami takiej wyprawki dla dziecka to kupno wózka oraz fotelika samochodowego. Jaki zatem powinien być wózek ? A jaki fotelik samochodowy ? O tym poniżej.

Istnieją dziesiątki firm, które oferują nam dzisiaj różnego rodzaju wózki dziecięce z wielką gamą gadżetów, wzorów, typów oraz kolorów. Jaki więc jest odpowiedni ? Przede wszystkim, rodzice muszą zastanowić się jak wygląda ich dotychczasowe życie oraz jak planują życie po porodzie. A mianowicie, dla rodzin które mieszkają w bloku albo po prostu na wyższych piętrach ważne jest aby wózek był stosunkowo lekki i łatwy w przenoszeniu, dla osób które mieszkają na parterze, nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy na obniżenie ciężaru, skoro i tak nie odgrywa to większej roli. Dla osób mieszkających na wsi albo z nierównymi terenami wokół najbliższej okolicy warto się zaopatrzyć w wózek z dobrą amortyzacją i szerokimi, pompowanymi kółkami wspomagającymi przejazd po nierównościach terenu. Analogicznie, świeżo upieczeni rodzice mieszkający w mieście, pełnym chodników i równych ulic mogą pozwolić sobie na wózki w tylu retro, czyli duże cienkie kółka, i z mniejszą amortyzacją, co ponownie skutkuje obniżeniem kosztów. Poza tym oczywiście trzeba pomyśleć o innych szczegółach takich jak miękkość materacyka, wielkość gondoli, torby na rzeczy i zakupy, parasol, narzutki, oraz wiele innych, pomniejszych o których na pewno dowiemy się od sprzedawcy w sklepie. Osobiście polecam wózki marki Bebetto. Łączą one funkcjonalność, ciekawy design oraz przede wszystkim, przystępną cenę.

Po wybraniu wózka, należy również zastanowić się jaki fotelik samochodowy. Otóż, wybór musi być bardzo dobrze przemyślany, chodzi tu przecież o bezpieczeństwo malucha. Warto zadbać o tym aby wnętrze było dobrze wyprofilowane i miękkie, pozwalając dziecku na prawidłowe i przyjemne usadowienie się w takim foteliku. Jeśli fotelik będzie niewygodny, przygotujcie się na dużo płaczu w trakcie jazdy, a zwłaszcza dłuższych wyjazdów. Dodatkowo musi zawierać wszystkie atesty bezpieczeństwa i zapewniać to bezpieczeństwo dziecku w przypadku ewentualnej stłuczki. Polecam wypróbowanie fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy. Są według mnie bezpieczniejsze, a podczas kolizji, główka dziecka nie prze do przodu, a zostaje zatrzymana w miękkim, wyprofilowanym zagłówku. Jest to dosyć ważny aspekt, biorąc pod uwagę, że młodsze dzieci nie posiadają takiej wytrzymałości kostnej jak my, dorośli. Dodatkowo, dzisiejsze foteliki samochodowe dla dzieci oferują szeroką gamę uproszczeń. Najciekawszym rozwiązaniem jest według mnie zastosowanie bazy samochodowej pozwalającej na szybkie wpinanie i wypinanie dziecka z samochodu.

Od przygotowania przyszłych rodziców na nadejście potomka zależy bardzo wiele. Warto więc poświęcić nieco uwagi na dobry wybór wózka i fotelika samochodowego, czyli elementów niezbędnych i używanych praktycznie każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here