Surowce kosmetyczne

Pewnie wielokrotnie zdarzyło Ci się używać kosmetyków, których stosowanie nie przyniosło rezultatów, jakich oczekiwałeś. Producenci często zapewniają, że konkretny specyfik usunie zmarszczki, wygładzi skórę lub pozwoli pozbyć się cellulitu. Niestety nie zawsze ma to pokrycie w rzeczywistości. Od czego tak właściwie zależy skuteczność kosmetyków? Przede wszystkim od użytych surowców kosmetycznych. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć!

Surowce kosmetyczne – jakie substancje do nich należą?

Wszelkie substancje pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego, jakie znajdują zastosowanie w branży kosmetycznej można śmiało nazwać surowcami kosmetycznymi. To właśnie dzięki nim produkty zyskują właściwości, które pozytywnie wpływają na skórę czy włosy. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany kosmetyk pozwoli osiągnąć deklarowany przez producenta efekt, koniecznie sprawdź listę składników. Zwróć uwagę na to, czy produkt zawiera naturalne surowce. Pamiętaj przy tym, że reklama nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Nazwy niektórych artykułów sugerują, że zostały wyprodukowane z konkretnego surowca, chociaż w rzeczywistości użyto jedynie jego śladową ilość. Największą zawartość mają bowiem te substancje, które znajdują się na samej górze składu.

Zachodzi pytanie: jakie surowce kosmetyczne są najczęściej wykorzystywane przez producentów kosmetyków? To z reguły substancje powierzchniowo czynne odpowiedzialne za wytwarzanie się piany, lanolina o właściwościach zmiękczających oraz nawilżająca lecytyna.

Jak dzielimy surowce kosmetyczne?

Surowce kosmetyczne dzielimy ze względu na pochodzenie, ale wyróżniamy także inne klasyfikacje. Za surowce uznawane są różnego rodzaju hydrolaty, emulgatory, witaminy, ekstrakty, glinki, masła, olejki eteryczne, woski, jak również kwasy kosmetyczne. Ale to tylko niektóre z licznego grona surowców kosmetycznych. Wszystkie z nich charakteryzują się określonymi właściwościami, które mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry i włosów. Na przykład masełka, takie jak masło shea czy kakaowe, to surowce kosmetyczne o potwierdzonym działaniu nawilżającym. Zapobiegają wysychaniu skóry, dlatego są często wykorzystywane w produktach przeznaczonych do cery suchej i wrażliwej. Jeśli chodzi o hydrolaty, są to mgiełki nawilżające, które świetnie sprawdzają się do pielęgnacji skóry i włosów. Najczęściej pozyskuje się je z różnych roślin. Najpopularniejsze surowce kosmetyczne producenci kupują ze stron takich jak https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Muszą jednak liczyć się z tym, że to właśnie od wybranych surowców zależy jakość końcowych produktów. Z tego względu większość producentów kosmetyków naprawdę starannie dobiera dystrybutorów. Czym bogatsza oferta surowców, tym lepiej. Umożliwia to opracowanie bardziej skoncentrowanych formuł, które mają szansę przynieść użytkowniczkom oczekiwane rezultaty. A to z kolei sprawi, że kosmetyki będą cieszyć się większym powodzeniem wśród konsumentów, którzy skorzystają z wysokiej skuteczności wybranych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here