Przyszedł czas na przedłużanie rzęs! Co musisz wiedzieć o zabiegu?

Kiedy decydujesz się na zabieg przedłużania rzęs, wiesz jaki efekt chcesz osiągnąć. To bardzo dobry kierunek, jednak musisz pamiętać, że nie tylko efekt jest ważny, ale także sposób wykonania zabiegu. Zależnie od wybranej metody uzyskasz inne rezultaty, zatem warto zgłębić temat, zanim udasz się do salonu.

Różnice w metodach i wybór najlepszej

Zanim zdecydujesz się na zabieg, sprawdź, jakie są metody przedłużania rzęs, np. czytając poradnik http://nakrecenieksperci.pl/jakie-sa-najpopularniejsze-metody-przedluzania-rzes/. To doskonały kodeks drogowy do świadomego wyboru najlepszej dla siebie techniki przedłużenia rzęs, która da efekt, jakiego oczekujesz. Możesz także skorzystać z doświadczenia stylistki, która po ocenie stanu zdrowia rzęs, anatomii twarzy i wysłuchaniu oczekiwań, dobierze najlepszą dla Ciebie metodę zabiegu.

Wybór salonu

Jak widzisz, wybór salonu może pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji odnośnie metody zabiegu, dlatego też jest niezwykle ważnym elementem.  Większość kobiet ma swoje ulubione gabinety, w których regularnie wykonuje różne zabiegi upiększające oraz pielęgnujące. Warto jednak pamiętać, że przedłużanie rzęs to zabieg wymagający precyzji i doświadczenia. Jeśli w Twoim dotychczasowym salonie taka oferta została dodana całkiem niedawno, zastanów się, czy stylistka ma odpowiednie doświadczenie.

Dzisiaj każdy profesjonalny salon najpierw szkoli kosmetyczki w tym kierunku. Po licznych kursach i praktykach mogą wykonywać zabiegi na klientkach. Niemniej jednak, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub będziesz jedną z pierwszych klientek, lepiej postaw na doświadczony salon wykonujący przedłużanie rzęs w Katowicach już od dłuższego czasu.  To da Ci poczucie bezpieczeństwa i gwarancję zadowolenia z efektów.

Przestrzegaj zasad

Jeśli już wykonasz zabieg, pamiętaj, aby przestrzegać reguł, które poda Ci stylistka po zabiegu. Przez pierwsze dwie doby nie wolno bowiem moczyć rzęs ani spać w taki sposób, który mógłby je zgnieść lub uszkodzić. Nie należy także stosować zwykłych tuszy do rzęs ani zalotek, gdyż może to uszkodzić zarówno sztuczne, jak i naturalne rzęsy po zabiegu. Również wykonując demakijaż, należy omijać rzęsy, aby nie doszło do kontaktu z tłustym mleczkiem czy olejkiem do demakijażu.

Czy sztuczne rzęsy można zdjąć?

Oczywiście, że tak. Jeśli efekt zabiegu będzie dla Ciebie niezadowalający lub po pewnym czasie się znudzi, możesz udać się na zabieg usuwania rzęs. Pamiętaj jednak aby wykonać go również w gabinecie kosmetycznym, najlepiej w tym samym, gdzie wykonywałaś przedłużanie rzęs. Ściąganie sztucznych rzęs na własną rękę to najgorszy z pomysłów!

Po zabiegu usunięcia, rzęsy naturalne należy wzmocnić, np. sięgając po olejek rycynowy. Regularne przecieranie ich tą substancją wzmocni oraz przyciemni naturalne włoski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here