Profesjonalnie zadbaj o swój dom

Piękny i posprzątany dom to chluba każdej Pani domu. Sprzątanie jest czynnością przez jednych lubianą bardziej, przez innych mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że raz na jakiś czas trzeba posprzątać otoczenie domowników. Jeżeli zabrudzenia są delikatne, nie ma żadnego problemu. Co zrobić jednak w sytuacji, gdzie doczyścić trzeba stary brud lub plamy z oleju w garażu? Jak poradzić sobie z zaschniętymi plamami, z którymi nie pomagają środki do sprzątania dostępne w sklepie?

Sposób na każde zanieczyszczenie

Środki do czyszczenia podzielić można na gospodarcze i profesjonalne. Pierwsze wymienione używane są przede wszystkim w prywatnych domach. Zakpić je można w sklepach z artykułami chemicznymi oraz w supermarketach. Są one przeznaczone do walki z codziennymi zabrudzeniami, jakie spotyka się w domach. Ze względu na ograniczoną liczbę domowników, nie są to środki bardzo silne. Producenci wychodzą z założenia, iż dezynfekcja wnętrza czy intensywne czyszczenie nie jest konieczne. Z kolei chemia profesjonalna skierowana jest najczęściej do lokali użytkowych, restauracji, hali miejskich, szpitali i podobnych pomieszczeń, w których przebywa duża liczba osób, a odpowiednia czystość jest wymagana. Środki te różnią się od gospodarczych składem i stężeniem substancji w nich zawartych. Nie ulega jednak wątpliwości, że środki profesjonalne są sposobem na każdy, nawet najcięższy brud.

Środki gospodarcze i profesjonalne – różnice

Środki gospodarcze i profesjonalne różni przede wszystkim skład, stężenie, substancja czynna, dodatkowe właściwości oraz rozmiar opakowania. Profesjonalne środki do sprzątania są koncentratami silnymi, które najczęściej wymagają rozcieńczenia z wodą w odpowiednich proporcjach. Dzięki dużemu stężeniu, usunięcie nawet bardzo dużych i starych zabrudzeń nie jest skomplikowane. Różnica między chemią gospodarczą i profesjonalną dotyczy także rodzajem użytej substancjo czynnej. Dzięki temu możliwe jest znaczne skrócenie czasu sprzątania. Biorąc pod uwagę dodatkowe właściwości, produkty profesjonalne najczęściej charakteryzują się właściwościami dezynfekującymi, antystatycznymi oraz ochronnymi. Środki gospodarcze rzadko mają takie działanie. Ostatnią kwestią jest rozmiar opakowań, w jakich są sprzedawane. Do sprzątania pomieszczeń użytku publicznego, najczęściej sprzedawane są środki w dużych pojemnikach. Co jeszcze różni oba rodzaje produktów? Oczywiście zadania, jakie mają spełniać. Przykładowo, jeżeli chodzi o zabrudzenia tłuste, to środki profesjonalne oferują odczyn zasadowy. Mają one bardzo duże stężenie pH, dzięki czemu działają błyskawicznie. Środki profesjonalne mogą być przydatne także w prywatnym domostwie. Jeżeli konieczne będzie posprzątanie ciężkich zabrudzeń, mogą okazać się niezastąpione.

Artykuł powstał we współpracy z softmm.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here