Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Świat oszalał na punkcie ogromnych ust. Wąskie i cieniutkie wargi stały się wręcz synonimem kiepskiej urody, dlatego też każda kobieta, która wciąż je posiada, próbuje coś z nimi zrobić. Od tego jest zresztą powiększanie ust kwasem hialuronowym. To skuteczna metoda umożliwiająca uzyskanie większych, pełniejszych i jędrniejszych warg.

Czym jest kwas hialuronowy?

To wyjątkowy związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i ma właściwości budulcowe. Absorbuje wodę, a następnie przedostaje się do przestrzeni między komórkami, dzięki czemu wypełnia warstwy występujące pod skórą i sprawia, że ciało z zewnątrz staje się gładsze i bardziej elastyczne.

Niektórzy uważają nawet, że kwas hialuronowy jest sposobem na wieczną młodość, gdyż to właśnie on jest w stanie najlepiej zawalczyć z oznakami upływającego czasu. Zapewnia skórze optymalne dla niej nawilżenie i wygładza ją od zewnątrz. Wraz z wiekiem zaczyna go jednak brakować, dlatego osoby starsze powinny przyjmować go w formie sztucznej.

Główne zalety zabiegu

Zabiegi medycyny estetycznej najczęściej kojarzą się wszystkim ze skalpelem bądź innymi skomplikowanymi operacjami, ale akurat powiększanie ust kwasem hialuronowym jest metodą całkowicie niechirurgiczną i praktycznie nieinwazyjną. Nie należy się go zatem obawiać. Pacjenci dobrze przechodzą przez ten zabieg i niemalże natychmiastowo wracają do normalnego trybu życia.

Najważniejsze jest jednak to, że kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta daje znakomite rezultaty. Błyskawicznie pobudza komórki do produkowania zwiększonej ilości kolagenu, który pięknie wypełnia i nawilża wargi. Efekt jest w stu procentach naturalny. To dobra metoda dla osób, które chcą jedynie delikatnie poprawić swój wygląd.

Główne wady zabiegu

Tak naprawdę jedyną poważniejszą wadą powiększania ust kwasem hialuronowym jest jego niska trwałość. Efekty zabiegu utrzymują się średnio do pół roku. Najczęściej więc już po upływie sześciu miesięcy trzeba zdecydować się na ponowne wstrzyknięcie kwasu, aby podtrzymać uzyskany rezultat.

Zdarza się również, że u niektórych pacjentów dochodzi do powstania opuchlizny lub świądu skóry. Są to jednak nieznaczne skutki uboczne, które najczęściej same mijają.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here