Czy kriolipoliza jest bezpieczna?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to nie tylko problem kobiet, chce się jej pozbyć także wielu mężczyzn. Medycyna estetyczna daje takie możliwości bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu. Do wyboru są dwie metody różniące się stopniem inwazyjności.

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej polegający na odsysaniu tłuszczu. W praktyce jest to zabieg inwazyjny wymagający wycinania tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała.

Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg wymaga nacięcia skóry, a za pomocą specjalnej kanuli (rurki odsysającej) i aparatu próżniowego odsysana jest tkanka tłuszczowa. W czasie jednego zabiegu można pozbyć się 3-4 cm tkanki tłuszczowej.

Liposukcja wymaga wcześniejszych przygotowań (badania, rezygnacja z palenia) oraz późniejszego okresu rekonwalescencji. Nie wszyscy gotowi są na takie warunki. Alternatywą dla nich jest kriolipoliza.

Na czym polega kriolipoliza Katowice?

Jest to nowoczesna metoda opracowana przez amerykańskich lekarzy, którzy odkryli, że komórki tłuszczowe zamierają w niskich temperaturach. Wystarczy zaledwie 5 stopni Celsjusza, by komórki tłuszczowe zamarły, później usuwane są z organizmu podczas normalnego metabolizmu organizmu.

W zależności od konkretnego przypadku stosowane są także znacznie niższe temperatury, nie wpływają one jednak na funkcjonowanie mięśni i naczyń krwionośnych. To sprawia, że kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym.

Na miejsca wykonywania zabiegu przykłada się specjalne okłady chroniące skórę przed odmrożeniami. Następnie za pomocą specjalnego aplikatura zasysane i mrożone są komórki tłuszczowe. Rozpoczyna się proces ich obumierania i wydalania z organizmu podczas procesu metabolizmu.

Coolsculpting – dodatkowe możliwości

Coolsculpting to technologia wykorzystująca zalety kriolipolizy, dzięki zastosowaniu nowoczesnego urządzenia możliwe jest mrożenie komórek tłuszczowych do nawet -13 stopni Celsjusza. W wyniku zabiegu zmniejsza się nie tylko wielkość komórek tłuszczowych, ale także ich ilość. Ich ilość można zmniejszyć nawet o 40%. To ogromna zaleta tego zabiegu.

Diety odchudzające powodują zmniejszenie wielkości komórek tłuszczowych, natomiast nie redukują ich ilości, stąd łatwo o efekt jo jo. Kriolipoliza Katowice powoduje trwałe usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here