jubiler

Pracując jako jubiler jesteś zarówno rzemieślnikiem i artystą, który zajmuje się w rolnictwem biżuterii. Jesteś osobą, które zna się na metalach szlachetnych i cennych kamieniach. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz wizji artystycznej wykonujesz małe dzieło sztuki używane w codziennym życiu. Z Twoich rąk powstają wisiorki, obrączki, pierścionki, bransoletki czy naszyjniki oraz dużo innej drogocennej biżuterii. Twoja praca skupia się głównie na biżuterii, ale nie jedynie. W swojej pracy możesz wykonywać szkatułki, berła czy nawet korony.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kim-wlasciwie-jest-jubiler-jak-zostac-jubilerem/

Predyspozycje zawodowe wynikające z pracy jubilera

Praca jubilera jest uznawana za zawód elitarny. Stosunkowo mało jest jego przedstawicieli, ponieważ Wynika to jest bardzo wysokich wymagań co do kandydatury w tym zawodzie. Przede wszystkim jest to praca dla osób, które czują ten zawód i posiadają artystyczną duszę. Muszą być te osoby do ceniące piękno w małych przedmiotach i zwyczajnie chcą to piękno tworzyć. Bardzo wskazane jest również zainteresowanie biżuterią, dewocjonaliami czy innymi błyskotkami. Wiedza historyczna czy kulturoznawcza również bywa bardzo istotna w tym zawodzie. Zawód jubilera wymaga od nas również sporego zaangażowania i dokładności. W tej pracy musimy się czasami maksymalnie skupić. Dlatego niezwykle ważne są zdolności manualne. Wykonywanie biżuterii jest związane z drobnymi i precyzyjnymi nacięciami, polerowaniem, okuciami i innymi czynnościami. Jeżeli brakuje ci cierpliwości i dokładności nie będzie to z pewnością praca dla Ciebie.

Jakie wykształcenie zawodowe powinien mieć jubiler?

Jest to zawód artystyczny, ale z drugiej strony również rzemieślniczy. W historii ukazany był jako zawód przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jak jednak wygląda to w dzisiejszych czasach? Podstawowym sposobem jest wybór szkoły branżowej, która trwa trzy lata i łączy w sobie przedmioty ogólnokształcące wraz z kształceniem zawodowym. Istotne jest również znalezienie miejsca, w którym odbywać się będą praktyki zawodowe.

Zobacz też: http://www.motell.pl/model-ile-jest-w-stanie-zarobic-osoba-na-takim-stanowisku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here