Wizytówka niezbędnym elementem sukcesu, czyli jak zrobić dobrą wizytówkę

Zakładasz własną firmę, będziesz oferował jakieś usługi albo dostałeś awans na kierownicze stanowisko? W każdym z tych wypadków będziesz potrzebował wizytówek, które przydadzą Ci się w kontaktach międzyludzkich z potencjalnymi klientami oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Zastanawiasz się jak zrobić wizytówkę? Jeżeli potrafisz korzystać z jakiegoś programu graficznego, to możesz sam wykonać swoją wizytówkę. Pamiętaj, że najważniejszym elementem dobrej wizytówki jest imię i nazwisko, nazwa firmy i funkcją jaką tam pełnisz, a także namiary do Ciebie, czyli numer telefonu komórkowego i adres e-mail. W starszych typach wizytówek preferowano również adres firmy, a także godziny otwarcia, godziny przyjmowania klientów.
Pamiętaj, że Twoja wizytówka musi być prosta, przejrzysta i nowoczesna. Tak, aby potencjalny klient widział z łatwością najważniejsze informacje. Wizytówka nie powinna być przekombinowana, a także powinna mieć standardowy wymiar, czyli tak musi być taka, aby z łatwością można ją schować do portfela albo wizytownika. Pamiętaj także, że na początek powinieneś wydrukować taką liczbę wizytówek, która powinna starczyć Ci na około rok działalności. To ogólnie przyjęta zasada.
Jeżeli nie wiesz jak zrobić wizytówkę, a chcesz koniecznie zrobić ją sam możesz obejrzeć kilka filmików, z których nauczysz się szybko podstaw jakiegoś programu graficznego, a także dowiesz się jak zrobić wizytówkę, która będzie wykonana profesjonalnie, a zarazem będzie wyjątkowa.
Zastanawiając się w jakich kolorach, barwach powinna być Twoja wizytówka, to weź pod uwagę jakiego koloru masz logo swojej firmy, a także jakimi kolorami i kształtami posługuje się Twoja firma. Wizytówka powinna od razu kojarzyć się z Twoją firmą. Dlatego, jeżeli kolorem przewodnim Twojej firmy jest pomarańczowy, to Twoja wizytówka również powinna być pomarańczowa.
Jeżeli uważasz, że nie dasz rady samemu zrobić wizytówki i do końca nie wiesz jak zrobić wizytówkę na odpowiednim poziomie, to zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnego grafika, agencji reklamowej albo drukarnia, która obsługuje Waszą firmę. W takich miejscach pracują eksperci i wiedzą jak zrobić wizytówkę, ulotkę, plakat czy inne gadżety, które potrzebuje każda firma i usługodawca. Składając zamówienie w takiej firmie masz pewność, że osoby, które będą z Tobą współpracowały wiedzą jak zrobić wizytówkę i masz pewność, że profesjonalnie podejdą do wykonania zlecenia.
Jeżeli zastanawiasz się czy Tobie potrzebne są w ogóle wizytówki. To odpowiedź jest jedna, tak. Szczególnie na początku Twojej działalności, gdzie Twoje usługi i marka nie jest jeszcze wśród potencjalnych klientów. Musisz dotrzeć do osób, które mogą być Twoimi klientami, a nie wiedzą nawet o Twoim istnieniu.
Jeżeli zamówiłeś już wizytówki albo sam wiesz jak zrobić wizytówkę i ją sobie zaprojektowałeś i zamówiłeś wydrukowanie, to nie ma na co czekać, tylko trzeba postarać się, aby jak największa liczba wizytówek została rozdana naszym przyszłym klientom i partnerom biznesowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here