Skuteczne sposoby, by zajść w ciąże.

Każda para, dochodzi do takiego etapu w związku, że zaczynają rozmawiać o powiększeniu rodziny. Jest to całkowicie naturalny proces i towarzyszy niemal każdej parze. Kobieta zaczyna wyobrażać sobie siebie w roli mamy, natomiast mężczyzna widzi oczami wyobraźni, jak gra z synem w piłkę. Dochodzi wtedy do podjęcia decyzji. Tak, chcemy mieć dziecko.

U naszych babć, proces zachodzenia w ciążę, był całkowicie naturalny i nikt się nad tym nie zastanawiał. Wtedy pojęcie planowanego macierzyństwa prawie w ogóle nie istniało. Ludzie żenili się, a następnie mieli dzieci i nikt się nad tym za bardzo nie rozwodził.
W dzisiejszych czasach, sytuacja nieco się zmieniła. Para najpierw chce mieć własne mieszkanie, samochód, dobrą pracę, zabezpieczenie finansowe, a dopiero potem myślą o powiększeniu rodziny. Świadome macierzyństwo nabrało całkiem innego znaczenia, każdy etap naszego życia chcemy dokładnie zaplanować. A jak doskonale wiemy, niekoniecznie to, co zaplanujemy spełnia się. Szczególnie jeśli chodzi o ciąże.

Dlatego wiele par zadaje sobie pytanie: Jak zajsc w ciąże skutecznie?
Najlepszym wiekiem, w którym kobieta najłatwiej może zajść w ciążę, to wiek do 27. roku życia. Po tym czasie nasza płodność spada, lecz nie oznacza to, że zajście w ciążę jest niemożliwe, jest po prostu troszkę trudniejsze.

Jednak najważniejszą rzeczą, podczas starania się o dziecko jest po prostu praktyka. Cieszcie się sobą, okazujcie sobie uczucie i co najważniejsze uprawiajcie seks nie tylko w dni płodne. Większość kobiet zapisuje datę rozpoczęcia miesiączki i skrupulatnie oblicza czas owulacji w swoim cyklu miesiączkowym. Uważając ten czas za święty i tylko wtedy uprawia seks ze swoim partnerem. Zgadza się, że tylko wtedy jest możliwe zapłodnienie, ale pamiętajmy, że każda kobieta jest inna, każdy cykl jest inny i wpływa na niego masa czynników. Dlatego uprawiajcie seks wtedy, kiedy macie na niego ochotę, a nie tylko w wyliczone przez was dni płodne.

Ważnym czynnikiem jest również sposób odżywiania. Zbilansowana dieta jest ważna nie tylko dla kobiety, ale również dla mężczyzny, bo jak wiemy do zajścia w ciążę potrzeba dwojga przyszłych rodziców. Istotne jest spożywanie produktów z dużą ilością kwasu foliowego, kwasów omega-3, nabiału, orzechów, oraz witaminy E, która powszechnie nazywana jest witaminą płodności. Ważna jest również odpowiednia masa ciała, ponieważ duża nadwaga zmniejsza płodność, a u kobiet może wywołać zaburzenia owulacji.

Należy również wspomnieć o stresie i używkach. Zbyt częste picie alkoholu, palenie papierosów, nadmiar kofeiny, czy mała ilość snu również mają duży wpływ na płodność. Przed rozpoczęciem starań się o dziecko, warto zrezygnować z picia alkoholu, palenia papierosów i ograniczyć spożywanie kofeiny, a z pewnością będzie to miało wpływ m.in na jakość nasienia.

Posiadanie dziecka, to wielkie szczęście dla całej rodziny. Dlatego dbajmy o siebie jeszcze przez rozpoczęciem starań o dziecko. Pamiętajmy o zdrowym trybie życia, ograniczeniu stresu i odpowiedniej ilości snu. Wprowadzenie tych kilku, niewielkich zmian, polepszy nasze życie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here