Romantyczne fale we włosach

Każda z pań zgodzi się z tym zdaniem, że nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak idealnie ułożona fryzura na głowie.
Dzięki wizycie w salonie fryzjerskim, jesteśmy w stanie wyczarować na naszych włosach praktycznie wszystko na co mamy ochotę, ale wiadomo, wiąże się to z dodatkowymi wydatkami, oraz czasem który musimy poświęcić na wizytę w salonie.
Dobra wiadomość jest taka, że zdecydowaną większość fryzur jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, w zaciszu domowego ogniska.
Wiele pań, szczególnie tych które są posiadaczkami prostych włosów, marzy aby choć na kilka godzin na ich głowie, pojawiła się burza romantycznych loków, oraz fal.
Fale na włosach są w tym sezonie bardzo modne, nie muszą obejmować pasm od góry do dołu, mogą równie dobrze zaczynać się w połowie długości włosów, bądź tylko na ich końcach.
Wiele pań zadaje sobie pytanie, jak zrobić fale na włosach aby wyglądały naturalnie i długo zachowały swój kształt?
Na półkach sklepowych znajdziemy, bardzo modne w chwili obecnej lokówki automatyczne.
Dzięki mechanizmowi urządzenia, oraz jego odpowiednim ustawieniom będziemy w stanie za jego pomocą wyczarować romantyczne fale, oraz loki na naszych włosach w kilka chwil.
Z bardzo dobrym skutkiem wykonamy fale na naszych włosach za pomocą prostownicy.
Wielu osobom pomysł ten wydaje się dziwny, bo prostownica od zawsze kojarzyła się nam jedynie z prostowaniem włosów, jednak co zaskakujące równie dobrze sprawdza się w ich zakręcaniu.
Wybierając prostownicę zwróćmy uwagę, aby miała zaokrąglone brzegi, dzięki temu loki które za jej pomocą powstaną, będą miały idealny skręt.
Zamknijmy dość szerokie pasmo włosów w prostownicy niedaleko od ich nasady, obróćmy prostownicę wokół własnej osi o około 180 stopni i w tym położeniu, przesuńmy nią aż po same końce włosów.
Efekt łagodnych fal uzyskamy już za pierwszym pociągnięciem.
Dość popularne w chwili obecnej są lokówki stożkowe, ich główka w formie stożku szybko nagrzewa się do pożądanej temperatury i pozwala w szybkim czasie uzyskać oczekiwany efekt na włosach. Wystarczy je zawinąć wokół stożka lokówki, poczekać chwilkę i gotowe!
Im ściślej zawiniemy włosy wokół urządzenia, tym mocniejszy uzyskamy skręt, dlatego aby uzyskać delikatne fale zadbajmy o to, aby włosy luźno oplatały urządzenie.
Standardową lokówko-suszarką również jesteśmy w stanie, uzyskać piękne fale na naszych włosach.
Zwróćmy jednak uwagę na odpowiednią szerokość końcówki, którą będziemy je wykonywać, najlepiej aby była szeroka, bo w przeciwnym razie zamiast romantycznych fal, uzyskamy na włosach gęste loczki.
Aby nasze fale wyglądały idealnie, oraz utrzymywały swój kształt przez długi czas, ważne jest aby przed zabraniem się do ich stylizacji pamiętać o kilku ważnych zasadach.
Włosy przed stylizowaniem powinny być dokładnie umyte, oraz odżywione.
Jeśli będziemy stylizować fale z użyciem urządzenia o wysokiej temperaturze, koniecznie zadbajmy o to, aby pokryć włosy przed kręceniem preparatem chroniącym włosy przed wysoką temperaturą i uszkodzeniami.
Po skończonej stylizacji w trosce o utrzymanie efektu fal na dłużej, spryskajmy je mocnym lakierem i nadajmy połysku specjalną mgiełką nabłyszczającą.
Tak przygotowana fryzura, będzie utrzymywała się w nienagannym stanie przez kilka a nawet kilkanaście godzin, dając nam poczucie piękna i oryginalnego wyglądu w każdej minucie dnia a nawet nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here