Prezent pod choinkę

Nadchodzi czas, w którym będziemy zasypywani informacjami na temat idealnego prezentu dla naszych pociech z okazji świąt Bożego Narodzenia. Wyboru nie ułatwią nam reklamy emitowane pomiędzy bajkami, podczas oglądania przez nie ulubionych kanałów animowanych.
Zanim damy się skusić namowom i zakupimy kolejną rzecz „”na chwilę””, czyli taką, które nasze dziecko zajmie się zaraz po jej otrzymaniu i zanim święta dobiegną końca, na stałe zadomowi się w kącie pokoju naszej latorośli, przyjrzyjmy się prawdziwym zainteresowaniom naszych dzieci. Mogą nam to ułatwić wcześniej wspomniane filmy animowane. Dzieci do pewnego wieku bardzo często utożsamiają się z bohaterami ulubionych bajek, co może dać nam podpowiedź jaki prezent będzie odpowiedni. Mamy to szczęście, że za większością popularnych bajek ciągnie się cała gama produktów sygnowana nie tylko logiem, ale także robiona na wzór postaci z kreskówek i programów dla dzieci w różnym wieku. Możemy wybrać zestaw narzędzi „”Boba budowniczego”” lub kubek z jego podobizną, maskotkę dinozaura Barney’a, czy gry komputerowe takie jak „”Jake i Piraci z Nibylandii””. Jeżeli chodzi o dostępność produktów, również nie powinniśmy się o to martwić. Czym bliżej wigilii świąt Bożego Narodzenia, możemy liczyć na coraz większy wybór w asortymencie sklepów stacjonarnych lub niemal nieograniczony dostęp do pożądanych produktów w odpowiednikach internetowych. Jeżeli nie wiemy w jakim sklepie możemy dostać produkt, który chcemy nabyć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. „” jake i piraci z nibylandii gry „”, czy „” Barney i przyjaciele maskotka”” i zostaniemy zasypani linkami przekierowującymi na stronę sklepu, w którym łatwo- często bez rejestracji- zakupimy grę o powyższym tytule. Pamiętajmy oczywiście, aby za wszelką cenę nie wybierać prezentu za nasze pociechy. Zdecydowanie uprzednio należy z nimi porozmawiać na temat prezentu, ponieważ jak wszyscy wiemy, dla nich- w zależności od regionu- zakupu bożonarodzeniowego prezentu dokonamy nie my, a Św. Mikołaj, „”Gwiazdor””, „”Aniołek”” czy „”Dziadek Mróz””. Możemy ten fakt wykorzystać i zaproponować wspólne napisanie listu do powyższego, co ułatwi nam zadanie, jednak nie bądźmy do przesady ulegli. Pisanie listu powinien dać nam ogląd sytuacji i pewne sugestie, może nas naprowadzić na wybór prezentów i zarysować ogólny krąg zainteresowań naszych pociech. Oczywiście nie kwestionujmy wprost ich wyborów. Jeżeli zauważymy, że wskazany przedmiot jest nieodpowiedni powinniśmy o tym porozmawiać, wytłumaczyć dlaczego wskazana rzecz nie do końca nadaje się na prezent „”pod choinkę”” i -co najważniejsze- upewnijmy się, że zostaliśmy zrozumiani. Nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której prezent po rozpakowaniu nie uszczęśliwi naszego malucha. Pamiętajmy, że dostanie upragnionego prezentu jest dla wielu integralną i bardzo ważną częścią świąt.
Nasze dzieci będą starały się namówić nas na całą masę zabawek czy gier, jednak to my powinniśmy zweryfikować ich sensowność zakupu, pamiętając o tym aby pozostały szczęśliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here