Kopiowanie kontaktów

W dobie Internetu i systemu Android, wszystkie informacje z naszych telefonów łatwo przenieść na komputer. Wystarczy zapisać je w jednej z chmur lub przenieść je przez port USB. Co jednak z kontaktami, gdy zmieniamy telefon? Czy istnieje sposób, by je jakoś przenieść na komputer, aby mieć do nich dostęp w najbliższej przyszłości? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca.

Wiele razy podczas zmiany modelu, lub numeru telefonu, zmagałeś się z przepisywaniem kontaktów? Co prawda można je skopiować na kartę SIM lub na telefon, jednak są tego minusy. Na karcie SIM mamy na przykład ograniczoną liczbę miejsc na kontakty. W dzisiejszych czasach, gdy liczba znajomych na fejsie przekracza pięćset, nawet gdybyśmy mieli numery telefonów jedynie płowy z tych osób, nie zmieszczą się one na karcie SIM. Problem jest z nimi także wtedy, gdy przeniesiemy się z telefonu na komputer. Jaki jest więc dobry i sprawdzony sposób na to, by mieć dostęp do kontaktów zarówno w telefonie jak i na komputerze? Jak skopiować kontakty z telefonu na komputer?

Nic prostszego. Jedyne, czego potrzebujesz, to konto na Google. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta na Google, lub nie jesteś do niego do końca przekonany, wiedz że omija Cię wiele korzyści wynikających z jego korzystania. Pomijając możliwość korzystania z dysku i dzielenia się plikami i zdjęciami z najbliższymi, konto Google daje szereg innych możliwości.

Wykorzystaj skrzynkę e-mail z Google. Gmail jest skrzynką pocztową Google i jest to chyba najlepsza rzecz, z jakiej możesz korzystać. Z łatwością włączysz ją w przeglądarce na komputerze, ale co ważne, jeszcze łatwiej skonfigurujesz ją ze swoim telefonem.

Gdy już zalogujesz się na Gmail’u dzięki swojej komórce, w Ustawieniach Kontaktów masz możliwość wyboru, gdzie zapisywać nowo powstałe kontakty. Zapomnij o zapisywaniu na karcie SIM lub w pamięci telefonu. Zacznij zapisywać kontakty w Gmailu. Możesz dodać nie tylko numer telefonu i nazwę, ale także np adres e-mail.

Dzięki tej operacji zyskasz wiele korzyści. Nie tylko będziesz miał dostęp do wszystkich swoich kontaktów na komputerze (zaraz po tym, gdy zalogujesz się w swojej przeglądarce Internetowej na skrzynkę pocztową Google – Gmail), ale w czasie zmiany telefonu lub numeru telefonu, będziesz mógł odzyskać je wszystkie. Kontakty zapisane dotąd w Gmailu możesz z łatwością eksportować do nowego modelu telefonu. Musisz jedynie po skonfigurowaniu go, zalogować się w Gmailu. Następnie znajdź w Ustawieniach telefonu „Importuj kontakty” i wybierz opcję „Importuj z Gmail”. Tadam! Wszystkie dotychczasowe kontakty pojawiły się w Twoim nowym telefonie.

W dzisiejszych czasach integracja telefonu komórkowego z komputerem czy tabletem to podstawa. Warto więc korzystać z ułatwień, jakie oferują nam pionierzy w dziedzinie Informatyki i dzięki jednej pięciominutowej konfiguracji, ułatwić sobie w przyszłości życie. Dzięki temu małemu zabiegowi, nawet jeśli zgubisz lub zniszczysz telefon, będziesz mógł odzyskać wszystkie swoje kontakty. A wystarczyło je skopiować z telefonu na komputer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here