Jak zresetować samsunga?

Samsung to ogromna firma południowokoreańska. Aktualnie zrzesza wiele firm zarówno produkcyjnych jak i usługowych na całym świecie. Firmy działające dla Samsunga działają w wielu różnych branżach. Wśród nich są nawet instytucje finansowe. Najbardziej znaną branżą, w której działa Samsung jest natomiast przemysł elektroniczny. Wśród najbardziej znanych produktów znajdują się więc takie jak: telewizory, monitory, podzespoły komputerowe, odtwarzacze DVD, urządzenia drukujące, aparaty cyfrowe, komputery, laptopy, smartfony a także sprzęt gospodarstwa domowego jak lodówki czy pralki. Zajmują więc bardzo ważne miejsce na rynku i docierają ze swoją ofertą do milionów ludzi na całym świecie. Sprzęty sygnowane ich marką to klasa sama w sobie i gwarancja doskonałej jakości.

Smartfony i telefony Samsunga należą do najchętniej kupowanych w wielu miejscach na świecie. Wszystkie te urządzenia działają na oprogramowaniu Android, więc można instalować na nich całe mnóstwo aplikacji dostępnych w sklepie Google Play. Wiele z nich dostępnych jest za darmo, za niektóre trzeba uiścić drobną opłatę. Ze względu na dużą ilość wbudowanej pamięci możliwe jest zainstalowanie wielu aplikacji jednocześnie, a pojemna pamięć ram i dobre procesory umożliwiają płynne działanie systemu i możliwość korzystania z wielu aplikacji jednocześnie (w tak zwanym tle).

Oczywiście jak w każdym urządzeniu także i w urządzeniach Samsunga może zdarzyć się sytuacja, że system będzie zbyt mocno obciążony i praca telefonu czy tabletu przestanie być tak płynna jak na początku. Na szczęście można sobie z tym poradzić bez konieczności kupowania nowego urządzenia. Istnieje bowiem coś takiego jak twardy i miękki reset. W zależności od sytuacji, odpowiednie ich zastosowanie, pozwala przywrócić system do porządku, by znów móc z niego korzystać. W internecie dostępnych jest mnóstwo instrukcji tłumaczących bardzo szczegółowo, krok po kroku, jak zresetować Samsunga.

Jeśli telefon się zawiesił i przestał odpowiadać na jakiekolwiek działania użytkownika zaleca się wykonanie tak zwanego twardego resetu. Należy jednocześnie, przez co najmniej kilka sekund, przytrzymać przycisk zasilania oraz przycisk odpowiedzialny za zmniejszanie głośności. Dzięki tej kombinacji przycisków powinno zostać wyświetlone zapytanie, czy chcemy kontynuować reboot systemu. Należy zatwierdzić operację przyciskiem od zwiększania głośności lub przyciskiem power. W wyniku tej operacji smartfon lub tablet powinien się ponownie uruchomić, a wszystkie do tej pory zapisane na nim aplikacji i pliki powinny być dostępne.

W innej sytuacji, jeśli urządzenie nadal działa, ale praca ta nie jest już tak płynna i szybka jak na początku, warto rozważyć przywrócenie ustawień fabrycznych. Zanim jednak się na to zdecydujemy konieczne jest zrobienie kopii zapasowej wszystkich plików oraz danych aplikacji, na zachowaniu których nam zależy. Operacja ta wiąże się bowiem z bezpowrotnym skasowaniem wszystkich danych. Po zrobieniu kopii pozostaje już tylko wejść w ustawienia i znaleźć opcję ustawienia fabryczne. Po potwierdzeniu należy odczekać kilka minut, w trakcie których urządzenie może się kilkukrotnie wyłączać i włączać. Po zakończeniu urządzenie będzie działać jak zaraz po zakupie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here