Jak wywołać okres?

Cykl menstruacyjny, towarzyszy w życiu każdej kobiety. Są to cyklicznie powtarzające się zmiany w organizmie, które trwają najczęściej 28 dni. Długość cyklu nie jest równa u każdej z nas, lecz jest to kwestia indywidualna, uzależniona również od czynników zewnętrznych, tj. stres, ilość snu, zmiana miejsca zamieszkania itp. Jego długość liczy się od pierwszego dnia pojawienia się miesiączki, do ostatniego dnia przed kolejnym krwawieniem.

Comiesięczne krwawienie miesiączkowe towarzyszy każdej kobiecie. Każda z nas zapisuje rozpoczęcie cyklu menstruacyjnego, by znać przybliżoną datę kolejnej miesiączki. Co należy zrobić, kiedy spodziewane krwawienie nie następuje? Albo chcemy, by rozpoczęło się wcześniej, ponieważ planujemy wyjazd na wakacje? Aby przybliżyć ten problem, odpowiemy sobie na pytanie: Jak wywolac okres?
Przed rozpoczęciem działań przyśpieszających miesiączkę, należy upewnić się, że nie jesteśmy w ciąży. Jest to bardzo ważne, ponieważ kobieta, która spodziewa się dziecka, już od pierwszych dni powinna być objęta opieką lekarza ginekologa. Pamiętajmy, że ciąża niesie za sobą wiele ograniczeń, a każde działanie powinno być skonsultowane z lekarzem.

Pierwszym sposobem, który możemy zastosować, by przyśpieszyć okres jest ciepła kąpiel. Wpływa ona na poprawę przepływu krwi i doskonale relaksuje ciało, usuwając wszelkie nadmierne napięcia. Przyczynia się również do zmniejszenia stresu, który towarzyszy nam podczas spóźniającej się miesiączki. Pamiętajmy jednak, że nie może być ona zbyt gorąca, żeby nie wywołać poparzeń. Nie można jej również wykonywać podczas krwawienia z nosa.
Skutecznym sposobem jest również termofor z ciepłą wodą, który możemy położyć na podbrzusze. Będzie to miało podobne działanie, co ciepła kąpiel, tylko podziała bardziej miejscowo.

Można również wprowadzić do swojego jadłospisu herbatki ziołowe. Najbardziej popularne to imbir, nagietek, krwawnik i dziurawiec. Preparaty te powodują rozkurczenie macicy i naczyń krwionośnych. Pamiętajmy jednak, żeby nie stosować wszystkich herbatek na raz. Dopiero jak jedna nie zadziała, sięgnijmy po inną. Jeśli chcemy wydłużyć krwawienie i sprawić, by było bardziej obfite, możemy zastosować herbatę z czarnej maliny.

Ostatnim, omawianym przez nas sposobem na przyśpieszenie okresu jest wprowadzenie zwiększonego wysiłku fizycznego. Skuteczne są 30-minutowe cykle treningowe, które angażują do pracy całe ciało, np. bieganie, chodzenie po schodach, szybkie spacery.

Jeśli mimo zastosowanych powyżej metod, miesiączka nadal się nie pojawi, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny spóźnienia. Nawet jeśli jesteśmy pewne, że nie jesteśmy w ciąży i wykonany test ciążowy wyszedł nam negatywnie, to wizyta u specjalisty jest konieczna. Długotrwałe opóźnienie krwawienia może być spowodowane stresem, zmianą miejsca zamieszkania, przyśpieszonym trybem życia, ale również może być wynikiem wielu chorób, które jak najszybciej należy zdiagnozować i leczyć. Dbajmy o siebie i pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here