Jak szybko przytyć?

W dzisiejszych czasach, bardzo duży nacisk kładzie się na idealny wygląd, nienaganną sylwetkę oraz wysportowane ciało.
Większość z nas jednak nie została obdarowana przez matkę naturę, idealną sylwetką rodem z pierwszych stron magazynów o dietach oraz zdrowym stylu życia.
Warto wiedzieć, że poza osobami które walczą o idealną sylwetkę poprzez utratę zbędnych kilogramów są również te, które pragną nabyć choć kilku dodatkowych kilogramów, aby czuć się i wyglądać dobrze.
Jest spora ilość kobiet oraz mężczyzn którzy, czy to przez uwarunkowania genetyczne, czy też z innych powodów są nadmiernie chudzi.
Mimo zjadania solidnych posiłków, nawet tych tłustych czy też dań typu fast-food nie mogą przybrać na wadze nawet o kilogram.
Czasami stwierdza się, że walka o przytycie potrafi być jeszcze trudniejsza, aniżeli ta mająca na celu utratę zbędnych kilogramów.
Jak szybko przytyc, gdy już mamy serdecznie dość swojego chudego odbicia w lustrze i zewsząd przebijających się kości?
Zarówno walka o nabycie kilogramów jak i ich utratę, powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana.
Przede wszystkim sprawdźmy w jakiej kondycji jest nasz organizm, czy coś nam nie dolega, w wyniku czego nie jesteśmy w stanie przytyć.
Udajmy się do lekarza i powiedzmy szczerze z jakim problemem się borykamy.
W oparciu o nasze symptomy lekarz zleci odpowiednie badania, które pomogą odpowiedzieć nam na pytanie, w jakiej kondycji znajduje się nasz organizm.
Jeśli wyniki są prawidłowe i nic nie wskazuje, aby cokolwiek złego działo się z naszym zdrowiem, warto przyjrzeć się swojemu codziennemu jadłospisowi, oraz ilości aktywności w ciągu dnia.
Może spożywamy za mało kalorii, do ilości kalorii jaką wydatkujemy na codzienne działania.
Sprawdźmy w jakie produkty obfituje nasz jadłospis, aby przytyć nie wystarczy jeść dużo, trzeba zwrócić uwagę aby jedzenie było wartościowe, oraz odpowiednio kaloryczne.
Aby przytyć pamiętajmy o codziennym zjadaniu pożywnych śniadań.
Niech będą one bogate w tłuszcze, odpowiednie dla naszego organizmu.
Wybierajmy na śniadanie jajka, mleko o dużej zawartości tłuszczu, biały serek z dodatkiem wysokoprocentowej śmietanki, płatki owsiane z dodatkiem suszonych owoców i ziaren słonecznika ,oraz dyni a pieczywo smarujmy prawdziwym masłem.
Obiad starajmy się zjadać złożony z dwóch dań.
Zjadajmy pełnowartościowe zupy, ugotowane na mięsie, zabielone śmietaną z dodatkiem lanych klusek, bądź makaronu.
Na drugie danie wybierajmy tłuste ryby, podawane w towarzystwie ziemniaków, bądź kaszy oraz z dodatkiem kolorowych surówek.
Sztuka mięsa również powinna się znaleźć na naszym obiadowym talerzu, przynajmniej kilka razy w tygodniu.
Na kolacje zjadajmy pełnoziarniste pieczywo, posmarowane masłem z dodatkiem żółtego sera, pasty jajecznej, bądź dobrej gatunkowo wędliny, oraz warzywa.
Zadbajmy o to, aby zjadać posiłki w równych odstępach czasu, aby organizm miał stały dopływ energii.
Miedzy posiłkami natomiast sięgajmy po zdrowe przekąski, bądź różnego rodzaju odżywcze koktajle.
Koktajle wykonane z pełnotłustego mleka z dodatkiem owoców na przykład badana, oraz kilku kostek gorzkiej czekolady, będą świetną przekąską która nie tylko uzupełni nasz jadłospis o dodatkowe kalorie, ale również doda organizmowi energii.
Stosując sumiennie zdrową zbilansowaną dietę o zwiększonej ilości kalorycznej, powinniśmy zauważyć pozytywne zmiany na naszej wadze, już po upłynięciu kilku tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here